Network Security (امنیت شبکه های کامپیوتری)

صفحه اصلی مقاله ها جزییات مقاله
Network Security (امنیت شبکه های کامپیوتری)

Network Security (امنیت شبکه های کامپیوتری)

537 1399/05/05

Network Security (امنیت شبکه های کامپیوتری)

اگر می خواهید اطلاعات خاص در مورد امنیت شبکه کسب کنید؟ با ما همراه باشید:
•    اقدامات اولیه امنیت شبکه
•    انواع امنیت شبکه
•    کلید امنیتی شبکه
•    پیدا کردن بهترین راهکار برای شما
اگر مطمئن نیستید که برای تأمین امنیت شبکه خود کدام مسیر را طی کنید ، به خواندن این مطلب ادامه دهید.
امنیت شبکه چیست؟
قبل از اینکه بتوانیم تمام لایه های امنیت شبکه را به عقب برگردانیم ، اجازه دهید ابتدا آن را تعریف کنیم. امنیت شبکه شامل سیاست ها و روش هایی است که برای جلوگیری و نظارت از دسترسی غیرمجاز رایانه و شبکه از آن استفاده می شود.
ابزارهای اصلی امنیت شبکه چیست؟
1.    Firewalls
2.    Access Control
3.    Anti-malware Software
4.    Application Security
5.    Data Loss Prevention
6.    Email Security
7.    Security Information and Event Management
8.    Mobile Device Security

امنیت شبکه چندین وجهی از دفاعی را که سیاست ها و کنترل ها را پیاده سازی می کنند ترکیب می کند ، و این اطمینان را می دهد که فقط کاربران مجاز دسترسی به منابع شبکه را دارند. هر مشاغل و سازمانهایی صرف نظر از اندازه و صنعت خود ، به سطح امنیتی شبکه احتیاج دارند تا بتوانند از آن در مقابل حملات سایبری محافظت کنند.
از این گذشته ، رایانه شما و تمام برنامه های آن در امان هستند، اگر هکرها نتوانند از طریق شبکه به آنها دسترسی پیدا کنند.
اقدامات اولیه امنیت شبکه
از آنجا که اقدامات لازم را برای اطمینان از امنیت شبکه خود شروع می کنید ، سه مرحله وجود دارد که باید طی کنید.

1.    محافظت: اطمینان از صحت پیکربندی سیستم های شبکه شما.
2.    تشخیص: شناسایی زمان تغییر تنظیمات یا مشخص شدن مشکل در ترافیک شبکه.
3.    واکنش: وقتی مشکلی شناسایی شد ، سریع پاسخ دهید تا شبکه شما بتواند در اسرع وقت به وضعیت امن خود پاسخ دهد.
در اصل ، این مراحلی است که شما برای ایجاد یک استراتژی عمیق برای امنیت شبکه استفاده خواهید کرد.

انواع امنیت شبکه
برای دستیابی به امنیت کامل در شبکه ، تکنیک های مختلف و انواع مختلفی از بهترین روشهای امنیتی وجود دارد که باید آنها را پیاده سازی کنید. مهم است که شما برای محافظت از شبکه خود از بیش از یکی از این نوع روشهای امنیتی استفاده کنید ، زیرا ممکن است یک خط دفاع واحد تنها نقض شود.

نکته: به دنبال درک بیشتر از آنچه در شبکه شما می گذرد هستید؟ طبق بررسی های کمپانی های معتبر دنیا ، بهترین نرم افزار نظارت بر کاربران ارشد شبکه را بررسی کنید. نرم افزار نظارت بر دسترسی کاربران شبکه (Privilege Access Management (PAM) )   ارئه شده توسط شرکت فاوا پویش نوتریکا.

بیایید هشت نوع امنیت شبکه که از شبکه شما محافظت می کنند را بررسی کنیم.

1-    فایروال (Firewall)
فایروال ها سدی بین شبکه داخلی قابل اعتماد شما و شبکه خارج از اعتماد غیرمترقبه مانند اینترنت است. آنها با استفاده از مجموعه مشخصی از قوانین ، انواع خاصی از ترافیک را از ورود به شبکه شما مجاز یا مسدود می کنند. فایروال می تواند سخت افزار ، نرم افزار یا هر دو باشد.
نکته: اگر به دنبال استفاده از این روش در شبکه خود هستید با کارشناسان شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات نوتریکا تماس گرفته و مشاوره رایگان در این حوزه دریافت کنید.
2-    کنترل دسترسی (Access Control)
همه نیاز به دسترسی به شبکه شما ندارند. برای جلوگیری از هکرهای احتمالی ، مرکز کنترل دسترسی می تواند از هر کاربر و هر دستگاه یادداشت بگذارد و تعیین کند که کدام یک از آنها مجاز به استفاده هستند. این اغلب به عنوان کنترل دسترسی به شبکه نامیده می شود.
3-    آنتی ویروس
نرم افزارهای مخرب ، Malware از همه چیز از کرم ها ، ویروس ها ، نرم افزارهای جاسوسی ، Trojans و باج افزار تشکیل شده است. گاهی اوقات ، شبکه شما به بدافزارها آلوده می شود ، و این اشکال برای هفته ها بدون اقدام خواهد شد ، فقط خود را در بدترین زمان ممکن نشان می دهد.
4-    امنیت نرم افزارها(Application Security )
هر نرم افزاری که شرکت شما استفاده می کند ، چه توسط بخش IT شما ساخته شده باشد یا از یک فروشنده دیگر خریداری شده باشد ، باید محافظت شود. هر برنامه یا برنامه نرم افزاری می تواند دارای حفره هایی باشد که به هکرها اجازه می دهد به شبکه نفوذ کنند. امنیت برنامه تمام نرم افزاری را که شرکت شما استفاده می کند گشت می زند و هرگونه حفره را می بندد.
5-    جلوگیری از نشت اطلاعات(Data Loss Prevention ( DLP ))
بعضی اوقات ضعیف ترین ارتباط در یک شبکه ، سوراخ هایی نیستند که بتوانند برای افرادی که درون شبکه مدیریت و کار می کنند ظاهر شوند ، اما ،  ضروری است که شما بدانید که چگونه یک درایو به اشتراک گذاشته شده در شبکه را نقشه برداری و مدیریت کنید. منابع انسانی سازمان شما اغلب می تواند  بیشترین آسیب را به تلاشهای امنیتی شبکه شما وارد کنند. هنگامی که فناوری جلوگیری از از نشت داده ها حساس (Data Loss Prevention ( DLP)) برای سازمان  شما پیاده سازی و پردازش می شود ، می توانید مطمئن باشید که بارگذاری ، ارسال یا چاپ اطلاعات مهم شرکت اتفاق نمی افتد.
    یادآوری : علاوه بر جلوگیری از از بین رفتن داده ها ، ممکن است شما نیز به محافظت از نقاط پایانی (Endpoint) نیاز داشته باشید. برای خواندن همه چیزهایی که باید بدانید کلیک کنید .یا با کارشناسان باتجربه شرکت نوتریکا در زمینه DLP  تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.
شرکت فاوا پویش نوتریکا با سابقه درخشان در اجرا و نصب و پشتیبانی نرم افزار های کمپانی Symsntec  جهت جلوگیری از نشت داده های حساس سازمان ها و شرکت های بزرگ آماده ارائه خدمت می باشد.

6-    امنیت ایمیل ها ( Email Security )
یکی از متداول ترین راه هایی که مهاجمین می توانند شبکه را هک کنند ، از طریق ایمیل بویژه از طریق فیشینگ است. این تاکتیک مهندسی اجتماعی دسترسی هکرها را آسان می کند تا به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کنند ، زیرا گیرندگان خود را فریب می دهند و آنها را به سایت هایی که حاوی بدافزار هستند ارسال می کنند.
هنگامی که از نرم افزار امنیتی ایمیل استفاده می کنید ، می توانید از شبکه خود محافظت کنید زیرا آنها حملات ورودی را مسدود می کنند و کنترل پیام های خروجی را دارند.
7-    اطلاعات امنیتی و مدیریت رویداد (Security information and event management)
اطلاعات امنیتی و نرم افزار مدیریت رویداد ، که با نام SIEM شناخته می شود ، برای امنیت شبکه ضروری است. این محصولات به اشکال مختلفی عرضه می شوند ، اما همه آنها داده های مورد نیاز پرسنل امنیتی را جمع می کنند تا سریعاً تهدیدها را شناسایی و پاسخ دهند.
8-    امنیت موبایل ( Mobile Device Security )
در حالی که ما اغلب در شبکه به رایانه ها  فکر می کنیم ، مجرمان سایبری می توانند با هدف قرار دادن دستگاه های تلفن همراه و برنامه های بارگیری شده به راحتی به شبکه ما دسترسی پیدا کنند. شما باید آگاه باشید که دستگاه های تلفن همراه می توانند ضمن پیکربندی اتصالات خود به شبکه شما هم دسترسی داشته باشند ،تا ترافیک شبکه شما خصوصی بماند.
9-    کلید امنیتی شبکه  (Network Security Key)
ممکن است فکر کنید همه چیز را در مورد شبکه و تلاشهای امنیتی خود برای محافظت از آن می دانید ، اما کلید امنیتی شبکه چیست؟
کلید امنیتی شبکه همچنین به عنوان رمز عبور شبکه Wi-Fi یا وایرلس شناخته می شود ، یعنی رمز عبوری است که برای اتصال به اینترنت بی سیم استفاده می شود. اگر به تازگی روتر جدیدی را خریداری کرده اید ، رمز عبور در قسمت پشتی قرار گرفته است ، و احتمالاً تایپ کردن آن طولانی و خسته کننده خواهد بود. کلید روی روتر یا به این صورت برچسب گذاری می شود:
•    Password
•    Wireless password
•    WPA key
برای اهداف امنیتی پیشرفته ، باید کلید امنیتی شبکه را تغییر دهید تا یک رمز عبور منحصر به فرد و قوی برای آن باشد تا دسترسی هکرها برای دسترسی به شبکه شما سخت تر باشد.

شبکه و قوانین شما

وقتی صحبت از شبکه شما می شود ، امنیت آن ضروری است. در حالی که روش های زیادی برای انجام این کار وجود دارد ، و ابزارهای نرم افزاری متنوعی در اختیار شماست ، اطمینان از اینکه هکرها نمی توانند به سیستم وارد شوند به نفع شماست برای جلوگیری از نقض اطلاعات.
بنابراین چگونه می توان با چنین تنوع راهکار، راهکاری را انتخاب و پیاده سازی کرد که با سیاست های امنیتی سازمان سازگار بوده و همچنین بتوان با توجه به چینش و نیاز شبکه بهترین را انتخاب کرد؟
شرکت فاوا پویش نوتریکا با تجربه مناسب و در اختیار داشتن ابزارهای کلیدی این مهم مانند کنترل دسترسی کاربران شبکه (PAM) و همچنین جلوگیری از نشت اطلاعات (DLP Symantec)  و ابزراهای دیگر می تواند به عنوان مشاور و اجرا کننده هر کدام از راهکارهای انتخابی به  مشتریان خود کمک کند.

بروشور محصولات حوزه امنیت شرکت نوتریکا را می توانید در صفحه مدارک و رسانه مطالعه نمایید.